18 listopada 2017 r.
18:58

Motor – KSZO 0:0. Zima na fotelu lidera

0 21 A A

Motor w sobotę rozgrywał 15 w 2017 roku mecz ligowy przed własną publicznością. 14 poprzednich... wygrał. Niestety, w sobotę nie udało się podtrzymać świetnej passy. Spotkanie ekipy z Lublina z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyło się bezbramkowym remisem. Gospodarze i tak utrzymali fotel lidera.

Od początku Motor ruszył do ataku, ale zupełnie nic z tego nie wynikało. Gospodarze mieli problem, żeby sforsować szczelną defensywę rywali. W kilku sytuacjach zanosiło się, że może być groźnie pod bramką KSZO. Niestety, w końcowej fazie akcji brakowało lepszego podania. W 20 minucie z dystansu uderzał Paweł Kaczmarek, ale bez efektu bramkowego. Kilkadziesiąt sekund później Konrad Nowak zgasił piłkę na klatę w polu karnym rywali i próbował szczęścia efektowną przewrotką. Nic jednak z tego nie wyszło.

Kilka chwil później sędzia musiał przerwać spotkanie. Kibice odpalili race i z powodu dymu niewiele było widać. Po kilku minutach arbiter wznowił grę. Od razu groźnie szarżował Kamil Majkowski, ale zamiast gola „Maja” zarobił dla swojej drużyny tylko rzut rożny. Po rozegraniu stałego fragmentu gry do piłki przed polem karnym dopadł Tomasz Tymosiak, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Kolejna centra z kornera i KSZO znalazło się w tarapatach. Najpierw strzał Nowaka obronił Konrad Zacharski, a po chwili dobitkę Dawida Dzięgielewskiego z linii wybił jeden z obrońców. W kolejnych fragmentach goście trochę częściej gościli pod polem karnym Motoru. Paweł Socha nie musiał jednak nawet interweniować.

W 45 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Kacper Kokosza. A to oznaczało, że ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego do końca meczu musiała sobie radzić w osłabieniu. Wszyscy zdawali sobie też sprawę, że „Kszoki” jeszcze bardziej skoncentrują się na obronie jednego punktu.

Początek drugiej odsłony był wyrównane. Gospodarze pierwszy raz postraszyli przeciwnika w 53 minucie. Akcję na skrzydle rozprowadził Kaczmarek i dobrze zagrał w pole karne do Korczakowskiego. Ten podał wzdłuż bramki jednak do nikogo. Po chwili akcję Dzięgielewskiego strzałem nad poprzeczką zakończył Nowak.

W kolejnych minutach Motor na dobre rozbił już obóz w okolicach szesnastki KSZO i rozpoczął oblężenie. Drużyna Tadeusza Krawca dobrze się jednak broniła i cały czas utrzymywał się remis. Chwilami przyjezdni bronili się szczęśliwie, chwilami rozpaczliwie, ale ciągle realizowali swój cel. W 78 minucie wszystko mógł zmienić Nowak, który po koszmarnym błędzie defensywy rywali strzelał na pustą bramkę, a piłka dosłownie o centymetry minęła słupek.

W ostatnich sekundach niespodziewanie piłkę meczową miała drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego. Michał Grunt był sam przed Sochą, ale piłka po poprzeczce przeszła nad bramką. W odpowiedzi próbował Kaczmarek. Niestety, także bez efektu.

Motor Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:0

Motor: Socha – Michota (56 Tkaczuk), Gieraga, Cholerzyński, Tadrowski (88 Szkatuła), Kaczmarek, Tymosiak, Korczakowski (83 Kamiński), Dzięgielewski, Majkowski (58 Oziemczuk), Nowak.

KSZO: Zacharski – Czajkowski, Kudriawcew, Kokosza, Sołtykiewicz, Mikołajek (87 Puton), Persona (70 Grunt), D. Cheba, Jakubowski (58 Kapsa), Janik (90+2 Bociek), Jamróz (90 Mężyk).

Żółte kartki: Korczakowski, Tymosiak, Kamiński – Kokosza, Kudriawcew.

Czerwona kartka: Kokosza (KSZO, 45 min za drugą żółtą).

Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz). Widzów: 4341.

Marzy ci się policyjny mundur? Jest okazja, bo komenda w Krasnymstawie prowadzi nabór do służby.

Nasza biało-czerwona. Dzień Flagi u marszałka

Władze miejskie oraz wojewódzkie oraz mieszkańcy wzięli udział w obchodach Dnia Flagi RP pod Urzędem Marszałkowskim.

Jest nowy prezes stadniny w Janowie Podlaskim. To człowiek z PSL
Tylko u nas

Jest nowy prezes stadniny koni w Janowie Podlaskiem. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powołał na to stanowisko związanego z PSL, Leszka Świętochowskiego.

Biało-czerwona dumnie powiewa na wietrze

Pod starostwem powiatowym w Lublinie zebrano się by świętować Dzień Flagi RP.

Polska w UE. Już 20 lat jedziemy razem

Pamiętacie jeszcze korki na rondzie w Kołbieli? Przejazd przez Garbów czy Garwolin? A podróż Lublin-Warszawa, gdy nie było ekspresówki? Przypominacie sobie korki pod Zamkiem w Lublinie i sznury ciężarówek sunących przez centrum miasta? To na szczęście już przeszłość. W sporej mierze dzięki Unii Europejskiej.

„To symbol naszej tożsamości narodowej”. Dzień flagi pod Urzędem Wojewódzkim

Drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi RP. O tym ważnym symbolu narodowym podczas uroczystego wciągnięcia jej na maszt mówił wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

Miał być hit kolejki, a był... walkower. Wyniki Hummel czwartej ligi

Po weekendowej porażce ze Stalą Kraśnik trener Cisowianki Drzewce Łukasz Giza podał się do dymisji. Wraz z nim z klubu odeszli pozostali członkowie sztabu szkoleniowego. Natomiast w środę zamiast hitowego starcia z Lewartem Lubartów ekipa z Drzewc oddala mecz walkowerem

Bogdanka Arka Chełm minimalnie gorsza od BKS Visłą Proline Bydgoszcz. Rewanż już w sobotę

W pierwszym spotkaniu o trzecie miejsce Bogdanka Arka Chełm przegrała z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 2:3. Kolejny mecz w sobotę w Bydgoszczy. Początek o godzinie 20.30

Czego chcą zamościanie? Miasto czeka na propozycje. Do wydania ponad 3,2 mln zł

Zaraz po weekendzie, od poniedziałku 6 maja będzie można składać propozycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Zamościa.

Wypadek na MOP Bystrzejowice. Ciężko ranny pracownik w szpitalu

Wystarczyła chwila nieuwagi i drzwi ciężarowego samochodu przygniotły pracownika firmy odpowiadającej za porządkowanie dróg do maszyny. Poszkodowany 60-latek z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Stary numer "na bankowca". 66-latek stracił prawie 50 tys.

Metody oszustów są różne. Często się powtarzają. Policja przed nimi ostrzega, a mimo to nadal nie brakuje osób, które dają się nabrać. Tak jak 66-latek z Białej Podlaskiej, który po rozmowach z "bankowcami" stracił prawie 50 tys. zł swoich oszczędności.

Artur Gronek (Polski Cukier Start): Chcę zostać w Lublinie

Rozmowa z Arturem Gronkiem, trenerem koszykarzy Polskiego Cukru Start Lublin

GIS ostrzega: Bakterie w mleku dla niemowląt. Mogą powodować groźną chorobę

Listerioza to choroba zagrażająca głównie kobietom w ciąży, noworodkom i osobom z obniżoną odpornością. Bakterie, które mogą ją wywołać wykryto w mleku modyfikowanym dla niemowląt.

Spór o logo miejskiej spółki. Prezydent-elekt stawia zarzuty, prezes wyjaśnia

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu ma nowe logo. Rafał Zwolak, prezydent-elekt nie jest tym zachwycony. Krytykuje nie potrzebny wydatek dokonany na dokładkę tuż przed zmianą władzy. Prezes miejskiej spółki wyjaśnia sytuację. A wszystko to rozgrywa się na portalu społecznościowym.